Zapytania ofertowe

Przygotowanie i przeprowadzenie 3 edycji (1 edycja w każdym roku trwania projektu) zadań praktycznych dla studentów realizowanych w formie projektowej z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Warsztaty (30 h) powinny stanowić kontynuację szkoleń z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, pozwoleń wodno-prawnych.

Zajęcia   praktyczne mają   za   zadanie   kształcenie   kompetencji   kluczowych,   tj.: porozumiewanie  się  (w grupie),  kompetencje  matematyczne  i  podstawowe  kompetencje naukowo-techniczne, umiejętność   uczenia   się   i   kompetencje   społeczne.   Kształcą inicjatywę  i  przedsiębiorczość  potrzebne  w  dalszym  wykorzystaniu  połączonej  wiedzy, umiejętności  i postaw w konkretnych zadaniach.

Zajęcia polegały będą na  realizacji zagadnień praktycznych w formie studium przypadku  w zespołach (maks. 5-6 osobowych). Zajęcia powinny być organizowane z przedstawicielami otoczenia społeczno – gospodarczego oraz trenerami prowadzącymi zajęcia.. W ramach grup projektowych powstaną prototypy/produkty/usługi, które będą rozwiązaniem problemu zgłaszanego przez otoczenie społeczno – gospodarcze.

Planowana liczba uczestników jednej edycji: 11 osób

Warsztaty  polegają na praktycznym przygotowaniu dokumentacji do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. W ramach zajęć uczestnicy powinni samodzielnie opracowywać najważniejsze elementy operatów wodnoprawnych, a wyniki ich pracy powinny być omówione i ocenione przez wykładowcę.

Warsztaty powinny obejmować sporządzanie poszczególnych elementów operatu wodnoprawnego, w tym:

  • ustalanie celu i zakresu zamierzonego korzystania z wód oraz planowanych urządzeń wodnych,
  • określanie warunków jakościowych dla ścieków wprowadzanych do środowiska oraz kanalizacji innego podmiotu,
  • obliczenie ilości wód opadowych i roztopowych w operatach wodnoprawnych,
  • określenie zakresu i częstotliwości monitoringu ścieków wprowadzanych do środowiska oraz kanalizacji innego podmiotu,
  • określanie charakterystyki urządzenia wodnego,
  • określanie charakterystyki wód objętych pozwoleniem wodnoprawnym,
  • określanie wpływu zamierzonego korzystania z wód oraz planowanych urządzeń wodnych na wody powierzchniowe oraz wody podziemne,
  • analizę zgodności zamierzonego korzystania z wód oraz planowanych do wykonania urządzeń wodnych z planami gospodarowania wodami w obszarze dorzecza oraz warunkami korzystania z wód w regionach wodnych
  • analizę przypadku.

Po warsztatach każdy z uczestników powinien zostać poddany weryfikacji umiejętności nabytych podczas szkolenia w postaci testu sprawdzającego. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma Certyfikat Ukończenia Szkolenia.

Prowadzący szkolenia powinien udokumentować minimum 5 letnie doświadczenie praktyczne w omawianym zakresie tj. posiadać stosowne uprawnienia i wykazać się uczestnictwem w opracowaniu minimum 3 opracowań z każdego zakresu w ostatnich 5 –latach oraz otrzymaniem przez podmioty gospodarcze minimum jednej: decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego i pozwolenia zintegrowanego.

  1. Termin wykonania zamówienia: II - IV kwartał 2017, I - IV kwartał 2018, I - IV kwartał 2019
  2. Miejsce wykonania zamówienia: Politechnika Białostocka, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ul. Wiejska 45 E

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. szacunkowej całościowej kalkulacji kosztów wykonania ww. pracy.

Uprzejmie proszę o przesłanie odpowiedzi do 23.05.2017

Zaznaczam, że niniejsze pismo nie stanowi zapytania ofertowego w myśl przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i służy wyłącznie rozpoznaniu rynku (zamawiający nie ma obowiązku wyboru żadnej z ofert)


W przypadku pytań proszę o kontakt z:

dr inż. Anna Siemieniuk

Koordynator  WBiIŚ

projektu „2WORK – kompleksowy program kształtujący kompetencje i kwalifikacje, zwiększający szanse na rynku pracy

Politechnika Białostocka
ul. Wiejska 45 E
15-351 Białystok

tel. 571 443 150

Biuro Projektu:

Politechnika Białostocka
Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych

ul. Wiejska 45A, pokój nr 5 B i 17 B 
pok. 17 B 15-351 Białystok
Tel. : (85) 746 91 68
e-mail: 2work@pb.edu.pl

Koordynator Projektu

mgr Daniel Łukasz Puch
e-mail: d.puch@pb.edu.pl

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

dr inż. Anna Siemieniuk
ul. Wiejska 45 E,
15-351 Białystok
IET pokój nr 3/7
e-mail: a.siemieniuk@pb.edu.pl

Wydział Inżynierii Zarządzania

dr inż. Romuald Ziółkowski
ul. Ojca Tarasiuka 2,
16-001 Kleosin
Budynek Dziekanatu, pokój nr 108
e-mail: r.ziolkowski@pb.edu.pl

Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce

dr inż. Małgorzata Rauba
ul. Piłsudskiego 8, pokój nr 5
17-200 Hajnówka
e-mail: m.rauba@pb.edu.pl

Log in