Przedmiotem szacowania jest: przygotowanie i przeprowadzenie 3 edycji (po 30h każda) (1 edycja w każdym roku trwania projektu) zadań praktycznych dla studentów realizowanych w formie projektowej z zakresu architektury krajobrazu.
Zajęcia praktyczne mają za zadanie kształcenie kompetencji kluczowych, tj.: porozumiewanie się (w grupie), kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, umiejętność uczenia się i kompetencje społeczne. Kształcą inicjatywę i przedsiębiorczość potrzebne w dalszym wykorzystaniu połączonej wiedzy, umiejętności i postaw w konkretnych zadaniach.
Zajęcia polegały będą na realizacji zagadnień praktycznych w formie studium przypadku. Zajęcia powinny być organizowane z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego oraz trenerami prowadzącymi zajęcia. W ramach grup projektowych powstaną prototypy/produkty/usługi, które będą rozwiązaniem problemu zgłaszanego przez otoczenie społeczno-gospodarcze.
Planowana liczba uczestników jednej edycji: 3 osoby
Liczba godzin warsztatów: 30h X 3 edycje
Tematyka warsztatów powinna obejmować: Operowanie perspektywą odręczną, artystyczną i akwarelę w prezentacji projektu architektury krajobrazu.
Warsztaty powinny mieć na celu praktyczną naukę operowania perspektywą i akwarelą w przedstawianiu projektu architektury krajobrazu. W ramach kursu powinny zostać omówione metody operowania technikami akwarelowymi i rysunkowymi.
Prowadzący powinien poddać ocenie uzyskane efekty:
- umiejętność zaawansowanego posługiwania się artystycznymi środkami plastycznymi (akwarela) w realistycznym odwzorowaniu przestrzeni (placów, ogrodów, parków, terenów otwartych, wnętrz krajobrazowych)
- umiejętność zaawansowanego posługiwania się klasycznymi zasadami perspektywy wykreślnej, powietrznej, waloru, światłocienia, koloru i plamy w odwzorowaniu projektu architektury krajobrazu
- umiejętność łączenia technik odręcznych artystycznych z graficznymi programami komputerowymi celem uzyskania atrakcyjnych wizualizacji projektu.
- atrakcyjniejsze metody prezentacji projektu architektoniczno-krajobrazowego.
Prowadzący szkolenia powinien udokumentować minimum:
- minimum 5 letnie doświadczenie praktyczne w omawianym zakresie,
- udokumentowany dorobek artystyczny,
- proponowany program szkoleń i warsztatów wraz z harmonogramem
- minimum 5 letnie doświadczenie dydaktyczne w pracy na Uczelniach Wyższych ze stopniem min. Doktor,
Miejsce wykonania zamówienia: Politechnika Białostocka, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ul. Wiejska 45 E
Szacunki całościowej kalkulacji kosztów wykonania ww. pracy. proszę o przesłanie do Koordynatora Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska (na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
Uprzejmie proszę o przesłanie odpowiedzi do 31.03.2017
Zaznaczam, że niniejsze pismo nie stanowi zapytania ofertowego w myśl przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i służy wyłącznie rozpoznaniu rynku (zamawiający nie ma obowiązku wyboru żadnej z ofert)
W przypadku pytań proszę o kontakt z:
dr inż. Anna Siemieniuk
Koordynator WBiIŚ projektu "2WORK - kompleksowy program kształtujący kompetencje i kwalifikacje, zwiększający szanse na rynku pracy"
Politechnika Białostocka
ul. Wiejska 45 E
15-351 Białystok
tel. 571 443 150