Warsztaty projektowe z zakresu gospodarki wodno-ściekowej polegają na praktycznym przygotowaniu dokumentacji do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. W ramach zajęć uczestnicy będą samodzielnie opracowywać najważniejsze elementy operatów wodnoprawnych, a wyniki ich pracy będą omawiane i oceniane przez wykładowcę.
Celem warsztatów jest kontynuacja szkoleń z zakresu gospodarki wodno-ściekowej i pozwoleń wodno-prawnych.
Warsztaty projektowe z zakresu gospodarki przestrzennej odbywają się w oparciu o oprogramowanie firmy Graphisoft - Archicad oraz Artlantis.
Zakres warsztatów obejmuje:
- Wprowadzenie do poruszania się w środowisku ArchiCADa
- Interfejs programu, nawigacja Budowanie zawartości projektu. Elementy 2D
- Budowanie zawartości projektu. Elementy 3D
- Techniki dokładnego definiowania geometrii elementów
- Elementy 2D. Wymiarowanie i opisywanie projektów
- Atrybuty elementów
Warsztaty z zakresu architektury krajobrazu mają na celu praktyczną nauką operowania perspektywą i akwarelą w przedstawianiu projektu.
Tematyka warsztatów obejmuje:
- Perspektywa i akwarela w odręcznym odwzorowywaniu wizualizacji projektu w architekturze krajobrazu
- Metody operowania technikami akwarelowymi i rysunkowymi
- Wykonanie prac ręcznych
- Poddanie wykonanych prac postprodukcji, przy użyciu oprogramowania graficznego.
Realizacja studium przypadku we współpracy z przedsiębiorstwem są to grupowe projekty (5-cio osobowe interdyscyplinarne zespoły) rozwiązywać będą realne problemy gospodarcze (przedsiębiorstw) lub społeczne. Grupa będzie pracować pod kierunkiem praktyka z otoczenia społeczno-gospodarczego i mentora z Wydziału Zarządzania. Efektem pracy każdej grupy będzie projekt (przygotowany w wersji papierowej i elektronicznej) opracowany pod opieką nauczyciela akademickiego (mentora) i przedstawiciela firmy (praktyka z otoczenia społeczno-gospodarczego).